Škeble říční (Anodonta anatina) 8 - 10 cm

Kód: 25200.00
Neohodnoceno
54 Kč
Vyprodáno

Škeble říční (lat. Anodonta anatina) je sladkovodní škeble, kterou řadíme do čeledi Velevrubovití. Vyskytuje se po celé Evropě, zejména na území České republiky, Slovenska, Nizozemska i Švédska. Obývá většinu typů vodních toků. Na zimu se pomocí silné nohy posouvají do míst, která nepromrzají. Vyžaduje čistou vodu s trvalým prouděním, je velmi citlivá na znečištění vody, dusíkaté látky a chemikálie. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Škeble říční dorůstá až 15 cm. Optimální teplota vody je 18 - 25°C s pH 6,0 - 8,0. K životu potřebuje místa se silnou vrstvou sedimentu, do kterého se asi ze dvou třetin zahrabává. Část škeble vystrčená z bahna bývá mírně pootevřená a s pomocí lamel filtruje potravy z vody. Smyslové orgány tvoří zejména hmatové výrůstky okolo ústního otvoru a receptory vnímající látky ve vodě. Dýchají žábrami. Živí se planktonem. Pokud je v akvárium nedostatek planktonu, dokrmujeme drcenou tabletou se spirulinou.

K životu potřebuje místa se silnou vrstvou sedimentu, do kterého se asi ze dvou třetin zahrabává. Část škeble vystrčená z bahna bývá mírně pootevřená a s pomocí lamel filtruje potravy z vody. Dno musí být písčité.