Plavín štítnatý (lat. Nymphoides peltata)

Kód: TPF135
Neohodnoceno
113 Kč
Skladem

Plavín štítnatý (lat. Nymphoides peltata) je vodní rostlina s výraznými žlutými květy. Na první pohled připomíná leknín. Najdeme ji ve stojatých vodách, slepých ramenech řek či pomalu tekoucích vodách. Nejlépe se Plavínu štítnatému daří ve vodách bohatých na živiny s tvrdším dnem, do kterého může zapustit kořeny. Najdeme jej i na území České republiky, je to však chráněný druh. Hojně se využívá do okrasných zahradních jezírek či rybníčků. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plavín štítnatý (lat. Nymphoides peltata) je vodní rostlina s výraznými žlutými květy. Na první pohled připomíná leknín. Najdeme ji ve stojatých vodách, slepých ramenech řek či pomalu tekoucích vodách. Nejlépe se Plavínu štítnatému daří ve vodách bohatých na živiny s tvrdším dnem, do kterého může zapustit kořeny. Najdeme jej i na území České republiky, je to však chráněný druh. Hojně se využívá do okrasných zahradních jezírek či rybníčků. Pozor v okrasných jezírkách a rybníčcích si na Plavínu štítnatém rád pochutná Amur i Kapr. 

Květy sytě žluté barvy vyrůstají ve svazečcích po 2 - 5. Kvete od června do srpna. Po odkvětu se květ stahuje pod hladinu vody.