Lín zlatý (Tinca tinca gold) 15 - 20 cm

Kód: 29510.03
12 hodnocení
151 Kč
Skladem

Lín zlatý (lat. Tinca tinca gold) je sladkovodní ryba, kterou řadíme do čeledi kaprovití. Obývá evropské stojaté vody včetně České republiky, povodí řek Ob a Jenisej. Je to středně velká zelenavá ryba s jemnými šupinami pokrytými silnou vrstvou slizu. Žije v zarostlých stojatých vodách. Je extrémně přizpůsoben k životu v mělkých zarostlých vodách, je odolný vůči nedostatku kyslíku. Má schopnost přežívat zimu pod ledovým krunýřem zahrabaný v bahně a za letních veder upadá do stavu netečnosti nebo se rovněž zahrabe. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lín zlatý dorůstá do velikost 30 - 60 cm. Optimální teplota vody pro úspěšný chov je mezi 2 - 25°C s pH 6,5 - 8,0. Líni všeobecně žijí samotářsky nebo v malých skupinkách. Nejlépe se jim daří v zahradních jezírkách o minimálním objemu 2000 litrů. 

Ve věku asi 15 měsíců zesílí a zároveň se zakřiví první paprsek břišních ploutví u samců. Jejich délka dosahuje až k řitnímu otvoru nebo za něj. Břišní ploutve samic jsou subtilnější a kratší. Pohlavní dospělosti dosahují obě pohlaví někdy už ve třetím, ale častěji ve čtvrtém roce života. Výtěr probíhá při teplotě vody nad 18°C. Výtěr je dávkový. Může k němu dojít už v květnu, ale často daleko později, až se voda ohřeje.

Lín zlatý je všežravec. Upřednostňuje drobnou živočišnou potravu.