Kapr obecný (Cyprinus carpio) 8 - 10 cm

Kód: 28540.00
Neohodnoceno
29 Kč
Skladem

Kapr obecný (lat. Cyprinus carpio) je sladkovodní paprskoploutvá ryba, kterou řadíme do čeledi kaprovití. Jedná se o nejznámější a nejběžnější rybu na našem území. Původní forma zvaná sazan má protáhlé tělo kompletně kryté šupinami, postupně pak bylo vyšlechtěno množství dalších forem lišících se anatomicky (např. vysokohřbetý), ošupeněním (lysec, naháč atd.) i barvou (zelená, zlatá, šedá, ale i modrá, černá nebo vícebarevní japonští KOI kapři). Kapr obecný má výsuvnou bezzubou tlamu, kolem níž jsou čtyři vousky. Ploutve má mohutné s několika tvrdými paprsky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Původním rozšířením Kapra obecného bylo úmoří Kaspického a Černého moře a Aralského jezera a teplé oblasti Asie od Kavkazu po Japonsko. Dnes žije prakticky téměř po celém světě. Kapr obecný je hejnová ryba dorůstající až do 1 m. Je považován za dlouhověkou rybu, dožívá se více než 40 let. Vyhovují mu stojaté i tekoucí (hlavně pomalu tekoucí) vody, přednost dává těm s bahnitým dnem. Je významnou rybou i pro hospodářské, sportovní a okrasné chovy.

Kapr obecný je všežravec - požírá od planktonu přes vodní rostlinky a jejich části až po hmyz, červy, měkkýše (zvláště škeble) nebo menší mrtvé rybky.