Kapr koi mix barev AA kvalita Izrael dlouhý (Karp koi mix "AA" Quality Izrael long finn) 13 - 15 cm

Kód: 29170.02
Neohodnoceno
580 Kč
Skladem

Kapr koi (lat. Cyprinus carpio haematopterus) je vyšlechtěny druh kapra, který se chová zejména jako dekorace do okrasných zahradních jezírek nebo bazénů. První kapři se začali křížit v Číně, udává se, že snad již před 2000 lety. Odtud se pak chov kaprů rozšířil do Japonska, kde se koi stali velmi populární a je tomu tak i dodnes. V Japonsku jsou koi kapři symbolem lásky a přátelství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Existuje mnoho vyšlechtěných variant, které se liší zbarvením i šupinami. Nejrozšířenější barvy jsou bílá, černá, červená, žlutá, modrá a jejich různé kombinace. Je známo 18 základních typů koi s rozdílnými názvy. Nejpopulárnější varianty jsou Gosanke - patří sem Kohaku, Taisho Sanke a Showa Sanshoku. Zajímavostí je, že u vícebarevných variant kaprů koi neexistují dva kapři, kteří by byli naprosto stejní. 

Kapr koi je všežravec, krmíme je granulovou potravou s dostatkem bílkovin, tuků a vitamínů. Můžeme dokrmovat také rostlinnou stravou - hráškem, hlávkovým salátem či melounem. V letních měsících by měly být granule plovoucí, abychom mohli koi kapry pozorovat (skvělá příležitost i ke kontrole jejich zdravotního stavu). V jarních a podzimních měsících je vhodné volit granule potápivé - ve studenější vodě koi kapři potravu z hladiny nepřijímají. Při teplotě pod 10 stupňů celsia nekrmíme koi kapry vůbec.