Kapr koi mix barev A kvalita (Karp koi mix "A" Quality Europe) 30 - 35 cm

Kód: 29080.06
Neohodnoceno
1 080 Kč
Skladem

Kapr koi (lat. Cyprinus carpio haematopterus) je vyšlechtěny druh kapra, který se chová zejména jako dekorace do okrasných zahradních jezírek nebo bazénů. První kapři se začali křížit v Číně, udává se, že snad již před 2000 lety. Odtud se pak chov kaprů rozšířil do Japonska, kde se koi stali velmi populární a je tomu tak i dodnes. V Japonsku jsou koi kapři symbolem lásky a přátelství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Existuje mnoho vyšlechtěných variant, které se liší zbarvením i šupinami. Nejrozšířenější barvy jsou bílá, černá, červená, žlutá, modrá a jejich různé kombinace. Je známo 18 základních typů koi s rozdílnými názvy. Nejpopulárnější varianty jsou Gosanke - patří sem Kohaku, Taisho Sanke a Showa Sanshoku. Zajímavostí je, že u vícebarevných variant kaprů koi neexistují dva kapři, kteří by byli naprosto stejní. 

Kapr koi je všežravec, krmíme je granulovou potravou s dostatkem bílkovin, tuků a vitamínů. Můžeme dokrmovat také rostlinnou stravou - hráškem, hlávkovým salátem či melounem. V letních měsících by měly být granule plovoucí, abychom mohli koi kapry pozorovat (skvělá příležitost i ke kontrole jejich zdravotního stavu). V jarních a podzimních měsících je vhodné volit granule potápivé - ve studenější vodě koi kapři potravu z hladiny nepřijímají. Při teplotě pod 10 stupňů celsia nekrmíme koi kapry vůbec.