Jeseter hvězdnatý (acipenser stellatus) 60 - 70 cm

Kód: 25015.05
3 hodnocení
990 Kč
Skladem

Jeseter hvězdnatý (Acipenser stellatus) je druh jesetera, který pochází z povodí ČernéhoAzovskéhoKaspického a Egejského moře. V mnoha místech byl vyhuben kvůli nadměrnému rybolovu. Dosahuje délky až 220 cm při váze 80 kg. Je to štíhlá ryba. Na rozdíl od ostatních jeseterů má dlouhý rypec.[zdroj?!] Zbarvení je šedozelené. Druh se maximálně dožívá 27 let.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeseter má protáhlé, nízké tělo. Hlava vybíhá v dlouhý rypec. Ústa jsou na spodní straně hlavy. Má 4 vousky. Oči jsou malé. Hřbetní ploutev je posunuta dozadu, ocasní je nesouměrná s výrazně větším horním lalokem. Na těle jsou kostěné štítky vytvářející 5 podélných řad. Na hřbetě má v řadě 11–17, na boku 60–70 a na břiše 10–18 kostěných štítků. Kostra je chrupavčitá. Živí se bentickými organismy (larvy vodního hmyzu, červi, měkkýši, korýši, pijavky). 

Jeseteři jsou v přirozeném prostředí živočichové, jejichž hlavní složkou potravy jsou bentické organizmy (larvy hmyzu, červi, korýši),[8] některé v akvakulturách chované druhy (např. vyza velká, jeseter ruský, jeseter malý) se od určitého stáří (velikosti jedince) stávají predátory, kdy vyhledávají a loví ryby vhodných velikostí. Proto jejich chov nelze běžně provádět extenzivní ani semi-intenzivní metodou. Potravu většinou sbírají ze dna, ale výjimečně i z vodního sloupce a z hladiny. Je tedy bentofágem.