Jeleček duhový (Notropis chrosomus) 4cm

Kód: A16688.01
Neohodnoceno
110 Kč
Skladem

Jeleček duhový (lat. Notropis chrosomus) je kaprovitá drobná ryba původem ze Severní Ameriky. Vyskytuje se ve státech Alabama, Gorgia a Tennesse. Je ideální pro chov ve studenovodním akváriu nebo pro sezónní chov v zahradním jezírku. V období tření je duhově až neonově zbarvená, zejména na ploutvích a hlavě. Mimo dobu rozmnožování je zbarvená méně výrazně. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeleček duhový (lat. Notropis chrosomus) dorůstá do velikosti 8 cm. Doporučuje se chovat ve skupince ve větší nádrži (min. 100 litrů). V letních měsících je ideální chov v zahradním jezírku. Žije v hejnech a je velice aktivní. Pozor skáče! Optimální teplota pro úspěšný chov je mezi 6 - 26°C s pH 7,5 - 8,5. Nádrž nebo jezírko se doporučuje osázet dostatkem rostlin. Je potřeba dbát také na čistotu vody a dostatečné provzdušnění. 

Jeleček duhový je všežravec, není náročný na potravu. Přijímá živou, mraženou i vločkovou potravu. Vhodné je krmit také mraženým krmivem (patentka, perloočky, komáří larvy nebo artemie). Pro lepší růst můžeme krmit také potravou rostlinnou.