Hořavka duhová (Rhodeus sericeus) XXL

Kód: 29465.01
1 hodnocení
54 Kč
Skladem

Hořavka duhová (lat. Rhodeus sericeus) je sladkovodní ryba, kterou řadíme do čeledi kaprovití. Je to drobnější rybka, která se vyskytuje ve stojatých a mírně proudících vodách téměř po celé Evropě. V české republice se vyskytuje příbuzná Hořavka hořká, která je velmi často s hořavkou duhovou zaměňována. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hořavka duhová dorůstá do velikosti 5 - 9 cm. Optimální teplota vody pro úspěšný chov je mezi 17 - 23°C s pH 6,5 - 7,5. Zpravidla se pohybuje v hejnu. I když je menší velikosti, nejlépe se hořavce duhové daří v zahradním  jezírku. Jako každá kaprovitá ryba produkuje i hořavka větší množství odpadních látek, proto je nutné akvárium nebo jezírko udržovat v čistotě a pravidelně odkalovat. Je také nezbytné vzduchování. V jezírku hlubokém alespoň 90 cm přežije bez potíží i zimu. Chov je možný i s ostatními druhy ve společné nádrži. Na území ČR patří v některých tocích mezi chráněné druhy.

Hořavka duhová je všežravec - rostlinný a živočišný plankton, vodní hmyz, červy, zelené krmení. Přijímá i umělá krmiva pro kaprovité ryby. Potravu přijímá i v zimě.