Axolotl mexický (Ambystoma mexicanum axolotl) 15 - 17 cm

Kód: 15.02
Neohodnoceno
415 Kč
Skladem

Axolotl mexický (lat. Ambystoma mexicanum axolotl) je středně velký studenovodní obojživelník, který se vyskytuje v mexických jezerech  Lago de Xochimilco a Lago de Chalco. Přezdívá se mu také "vodní dráček" nebo "chodící mlok". Řadíme jej do čeledi Axolotlovití. Donedávna se Axolotli prodávali na mexických trzích, ale dnes jsou již chráněni zákonem. Hodí se nejlépe do studenovodních akvárií. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Axolotl mexický potřebuje alespoň padesátilitrové akvárium. Dožívá se i více než 20 let. Při teplotách okolo 10 °C mají zpomalený metabolismus, potravu přijímají měně často a také ji delší dobu tráví. Teploty nad 24 °C vedou k větší náchylnosti na nemoci. Na dno akvária je vhodný jemnější štěrk, kameny bez ostrých hran. Dorůstá do velikosti až 35 cm. Optimální teplota pro úspěšný chov je mezi 12 - 18°C s pH 6,0 - 8,0. Axolotli se doporučuje chovat v jednodruhové nádrži, ryby považují za kořist a většinou mají naprosto odlišné podmínky k chovu. Zvláštností Axolotlů je, že jsou schopni obnovovat ztracené části těla.

Potrava axolotlů je masitá, skládá se z žížal, patentek, rybek, plžů, masných červů, občasně i švábů. Vhodné je krmit pinzetou.