Závojnatka Red Cap (Carassius auratus Red Cap) 3,5 - 4 cm

Kód: A20380.00
Neohodnoceno
138 Kč
Skladem

Závojnatka Red Cap (lat. Carassius auratus Red Cap) je nejpopulárnější ryba, která se z Asijského kontinentu rozšířila do celého světa. Jedná se o vyšlechtěnou formu Karase stříbrného, která pochází původem z Číny. Charakteristickým znakem je zejména zbarvení v podobě červené čepičky a bílého těla. Do kategorie závojnatek je řadíme zejména kvůli délce ocasu, který připomíná závoj. Ve svém přirozeném prostředí se závojnatka Red Cap vyskytuje v řekách, jezerech, rybníkách i lagunách. Vyhovuje jim studená, pomalu tekoucí voda. 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Závojnatka Red Cap je klidná ryba, která se dobře snese s podobně velkými a klidnými rybami. Do společných akvárií a jezírek je potřeba volit takové druhy, které mají stejné nebo podobné nároky na teplotu vody. Ideální teplota vody pro bezproblémový chov je 15 - 26 ° C s pH 6,0 - 8,0. Doporučuje se zvolit akvárium nebo nádrž o objemu 100 l na jednu rybu. Při chovu v akváriu je potřeba se vyhnout dekoracím s ostrými hranami.  

Závojnatky se všeobecně živí různými vodními rostlinami (včetně řas), korýši, červy či malým hmyzem. Velkou část dne stráví přehrabáváním substrátu a hledáním potravy. V akváriu je můžeme krmit čerstvým špenátem, cuketou, hráškem a salátem. Ze živočišné stravy můžeme podávat mražený plankton, dafnie, hovězí srdce, krevety nebo patentky. Pochutnají si i na umělých krmivech v podobě vloček, tablet nebo granulí.