Závojnatka Pearl Scale (Carassius auratus Pearl Scale) 4 cm

Kód: A20640.00
5 hodnocení
162 Kč
Skladem

Závojnatka Pearl Scale (lat. Carassius auratus Pearl Scale) je velmi oblíbená ryba, která se z Asijského kontinentu rozšířila do celého světa. Jedná se o vyšlechtěný druh, původem z Číny. Závojnatka Pearl Scale se těší zájmu nejednoho akvaristy a sběratelů neobyčejných druhů ryb. Od ostatních druhů závojnatek se liší zejména tvarem těla a výraznými perlovými šupinami. Závojnatka Pearl Scale je jediná svého druhu právě díky perlovým šupinám. Na trhu se objevují v různých barvách (červené, modré, černé nebo calico). Vyhovuje jim studená, pomalu tekoucí voda. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Závojnatka Pearl Scale je klidná ryba, která se dobře snese s podobně velkými a klidnými rybami. Do společných akvárií a jezírek je potřeba volit takové druhy, které mají stejné nebo podobné nároky na teplotu vody. Ideální teplota vody pro bezproblémový chov je 10 - 22 ° C s pH 7,0 - 8,0. Doporučuje se zvolit akvárium nebo nádrž o objemu 100 l na jednu rybu. Závojnatka Pearl Scale dorůstá až 20 cm. Při chovu v akváriu je potřeba se vyhnout dekoracím s ostrými hranami.  

Závojnatky se všeobecně živí různými vodními rostlinami (včetně řas), korýši, červy či malým hmyzem. Velkou část dne stráví přehrabáváním substrátu a hledáním potravy. V akváriu je můžeme krmit čerstvým špenátem, cuketou, hráškem a salátem. Ze živočišné stravy můžeme podávat mražený plankton, dafnie, hovězí srdce, krevety nebo patentky. Pochutnají si i na umělých krmivech v podobě vloček, tablet nebo granulí.