Slunka obecná (Leucaspius delineatus) 5 - 7 cm

Kód: 29410.01
Neohodnoceno
25 Kč
Vyprodáno

Slunka obecná (lat. (Leucaspius delineatus) je sladkovodní ryba, kterou řadíme do čeledi kaprovití. Je to jedna z nejmenších kaprovitých ryb, kterou lze chovat i v akváriu. Vyskytuje se ve vodách téměř po celé Evropě. V současnosti je to jediná ryba z rodu Leucaspius. Je to čilá, hejnová rybka, kterou můžeme bez obtížný chovat s jinými druhy ve společné nádrži.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Slunka obecná dorůstá do délky 12 cm a pobývá zpravidla v hejnu. Optimální teplota pro úspěšný chov je mezi 2 - 30°C s pH 6,5 - 8,0. Žije v tůních, rybnících i v mrtvých říčních ramenech. Zdržuje se v nejhornějších vrstvách vody a s oblibou vyhledává klidná místa v husté vegetaci. Pokud je chována v akváriu, nedoporučuje se ji vracet zpět do přírody (obvykle to nepřežije). Lze je chovat i v zahradních jezírkách, kde při hloubce 90 cm a více bez potíží přezimuje. Za vhodných podmínek se velmi rychle rozmnožuje a lze ji tak využít jako zdroj potravy pro větší dravé ryby.

V přírodě se živí rostlinným a živočišným planktonem a náletovým hmyzem. V akváriích lze krmit i mraženou potravou přiměřené velikosti.