Závojnatka Pearl Scale (Carassius auratus Pearl Scale) 6 cm

Kód: A20640.01
1 hodnocení
203 Kč
Skladem

Závojnatka Pearl Scale (lat. Carassius auratus Pearl Scale) je velmi oblíbená ryba, která se z Asijského kontinentu rozšířila do celého světa. Jedná se o vyšlechtěný druh, původem z Číny. Závojnatka Pearl Scale se těší zájmu nejednoho akvaristy a sběratelů neobyčejných druhů ryb. Od ostatních druhů závojnatek se liší zejména tvarem těla a výraznými perlovými šupinami. Závojnatka Pearl Scale je jediná svého druhu právě díky perlovým šupinám. Na trhu se objevují v různých barvách (červené, modré, černé nebo calico). Vyhovuje jim studená, pomalu tekoucí voda. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Závojnatka Pearl Scale je klidná ryba, která se dobře snese s podobně velkými a klidnými rybami. Do společných akvárií a jezírek je potřeba volit takové druhy, které mají stejné nebo podobné nároky na teplotu vody. Ideální teplota vody pro bezproblémový chov je 10 - 22 ° C s pH 7,0 - 8,0. Doporučuje se zvolit akvárium nebo nádrž o objemu 100 l na jednu rybu. Závojnatka Pearl Scale dorůstá až 20 cm. Při chovu v akváriu je potřeba se vyhnout dekoracím s ostrými hranami.  

Závojnatky se všeobecně živí různými vodními rostlinami (včetně řas), korýši, červy či malým hmyzem. Velkou část dne stráví přehrabáváním substrátu a hledáním potravy. V akváriu je můžeme krmit čerstvým špenátem, cuketou, hráškem a salátem. Ze živočišné stravy můžeme podávat mražený plankton, dafnie, hovězí srdce, krevety nebo patentky. Pochutnají si i na umělých krmivech v podobě vloček, tablet nebo granulí.



Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení