Slunka obecná (Leucaspius delineatus) 5 - 7 cm

Kód: 29410.01
Neohodnoceno
18 Kč
Skladem

Slunka obecná (lat. (Leucaspius delineatus) je sladkovodní ryba, kterou řadíme do čeledi kaprovití. Je to jedna z nejmenších kaprovitých ryb, kterou lze chovat i v akváriu. Vyskytuje se ve vodách téměř po celé Evropě. V současnosti je to jediná ryba z rodu Leucaspius. Je to čilá, hejnová rybka, kterou můžeme bez obtížný chovat s jinými druhy ve společné nádrži.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Slunka obecná dorůstá do délky 12 cm a pobývá zpravidla v hejnu. Optimální teplota pro úspěšný chov je mezi 2 - 30°C s pH 6,5 - 8,0. Žije v tůních, rybnících i v mrtvých říčních ramenech. Zdržuje se v nejhornějších vrstvách vody a s oblibou vyhledává klidná místa v husté vegetaci. Pokud je chována v akváriu, nedoporučuje se ji vracet zpět do přírody (obvykle to nepřežije). Lze je chovat i v zahradních jezírkách, kde při hloubce 90 cm a více bez potíží přezimuje. Za vhodných podmínek se velmi rychle rozmnožuje a lze ji tak využít jako zdroj potravy pro větší dravé ryby.

V přírodě se živí rostlinným a živočišným planktonem a náletovým hmyzem. V akváriích lze krmit i mraženou potravou přiměřené velikosti.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení