Škeble říční (Anodonta anatina) 10 - 13 cm

Kód: 25200.01
Neohodnoceno
65 Kč
Skladem

Škeble říční (lat. Anodonta anatina) je sladkovodní škeble, kterou řadíme do čeledi Velevrubovití. Vyskytuje se po celé Evropě, zejména na území České republiky, Slovenska, Nizozemska i Švédska. Obývá většinu typů vodních toků. Na zimu se pomocí silné nohy posouvají do míst, která nepromrzají. Vyžaduje čistou vodu s trvalým prouděním, je velmi citlivá na znečištění vody, dusíkaté látky a chemikálie. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Škeble říční dorůstá až 15 cm. Optimální teplota vody je 18 - 25°C s pH 6,0 - 8,0. K životu potřebuje místa se silnou vrstvou sedimentu, do kterého se asi ze dvou třetin zahrabává. Část škeble vystrčená z bahna bývá mírně pootevřená a s pomocí lamel filtruje potravy z vody. Smyslové orgány tvoří zejména hmatové výrůstky okolo ústního otvoru a receptory vnímající látky ve vodě. Dýchají žábrami. Živí se planktonem. Pokud je v akvárium nedostatek planktonu, dokrmujeme drcenou tabletou se spirulinou.

K životu potřebuje místa se silnou vrstvou sedimentu, do kterého se asi ze dvou třetin zahrabává. Část škeble vystrčená z bahna bývá mírně pootevřená a s pomocí lamel filtruje potravy z vody. Dno musí být písčité.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení