Plavín štítnatý (lat. Nymphoides peltata)

Kód: TPF135
Neohodnoceno
113 Kč
Skladem

Plavín štítnatý (lat. Nymphoides peltata) je vodní rostlina s výraznými žlutými květy. Na první pohled připomíná leknín. Najdeme ji ve stojatých vodách, slepých ramenech řek či pomalu tekoucích vodách. Nejlépe se Plavínu štítnatému daří ve vodách bohatých na živiny s tvrdším dnem, do kterého může zapustit kořeny. Najdeme jej i na území České republiky, je to však chráněný druh. Hojně se využívá do okrasných zahradních jezírek či rybníčků. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plavín štítnatý (lat. Nymphoides peltata) je vodní rostlina s výraznými žlutými květy. Na první pohled připomíná leknín. Najdeme ji ve stojatých vodách, slepých ramenech řek či pomalu tekoucích vodách. Nejlépe se Plavínu štítnatému daří ve vodách bohatých na živiny s tvrdším dnem, do kterého může zapustit kořeny. Najdeme jej i na území České republiky, je to však chráněný druh. Hojně se využívá do okrasných zahradních jezírek či rybníčků. Pozor v okrasných jezírkách a rybníčcích si na Plavínu štítnatém rád pochutná Amur i Kapr. 

Květy sytě žluté barvy vyrůstají ve svazečcích po 2 - 5. Kvete od června do srpna. Po odkvětu se květ stahuje pod hladinu vody. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení