Ostroretka stěhovavá (Chondrostoma nasus) 10 - 12 cm

Kód: 28600.01
Neohodnoceno
32 Kč
Skladem

Ostroretka stěhovavá (lat. Chondrostoma nasus) je sladkovodní ryba, kterou řadíme do čeledi kaprovití. Je původním druhem moravských vod. Vysazováním se rozšířila i do Labe, vyskytuje se ale také na většině území Evropy. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ostroretka stěhovavá má štíhlé tělo, z boků mírně zploštělé. Ústa výrazně spodní, uzpůsobená k seškrabávání řas z kamenů. Hřbet je šedomodrý, boky stříbřité. Párové ploutve a řitní ploutev jsou načervenalé, ostatní tmavé. Dorůstá délky až 40 cm. Ostroretka stěhovává žije zpravidla ve větších hejnech. Tření probíhá v období od března do května. Podobně jako u ostatních druhů kaprovitých ryb se během tření objevuje viditelná třecí vyrážka. V této době ostroretka táhne ve velkých hejnech proti proudu řeky do mělkých partií. Samice naklade 1000 - 60 000 jiker na kamenité nebo štěrkové dno.

Hlavní součást stravy ostroretek tvoří řasy, které seškrabává z kamenů. Přijímá také larvy hmyzů. Nepatří mezi agresivní ryby. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení