Okoun říční (Perca fluviatilis) 8 - 10 cm

Kód: 29450.01
Neohodnoceno
43 Kč
Skladem

Okoun říční (lat. Perca fluviatilis) je sladkovodní paprskoploutvá ryba, kterou řadí do čeledi okounovití. Okoun říční je jedna z našich nejhojnějších ryb. Chov v akváriu je možný do velikosti 20 cm, poté lze chovat pouze v jezírkách nad 1000 litrů. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Okoun říční má poměrně vysoké tělo, na hřbetě se nacházejí dvě samostatné hřbetní ploutve. Břišní, řitní a ocasní ploutve mají obvykle načervenalou barvu. Na bocích jsou tmavé příčné pruhy. Okoun říční dorůstá délky okolo 50 cm. Optimální teplota pro úspěšný chova je mezi 4 - 30°C s pH 6,0 - 8,0. 

Okoun patří mezi říční dravce a masožravce. Potravu nejdříve tvoří zooplankton, potom přechází na potravu složenou z larev vodního hmyzu, měkkýšů, červů a raků a malých rybek, ale větší jedinci jsou dravci lovící převážně ryby a obojživelníky. Typický je kanibalismus. Tvoří hejna, v nichž napadá menší, či nemocné ryby, někdy taky stejného druhu. Tření probíhá od března do června, při teplotě vody okolo 8 °C. Samice klade jikry na vodní rostliny nebo jiné potopené předměty. Jikry jsou spojeny do větších provazcovitých útvarů. Okoun říční stejně jako jeho poddruh okoun žlutý má jikry spojené v dlouhých pásech, které se snadno zachytí na kamenech a spadaných větvích v mělkých a pomalu tekoucích vodách.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení