Lín zelený (Tinca tinca green natur) 20 - 25 cm

Kód: 29550.03
Neohodnoceno
162 Kč
Skladem

Lín zelený (lat. Tinca tinca green natur) je sladkovodní ryba, kterou řadíme do čeledi kaprovití. Obývá evropské stojaté vody včetně České republiky, povodí řek Ob a Jenisej. Je to středně velká zelenavá ryba s jemnými šupinami pokrytými silnou vrstvou slizu. Žije v zarostlých stojatých vodách. Je extrémně přizpůsoben k životu v mělkých zarostlých vodách, je odolný vůči nedostatku kyslíku. Má schopnost přežívat zimu pod ledovým krunýřem zahrabaný v bahně a za letních veder upadá do stavu netečnosti nebo se rovněž zahrabe. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lín zelený dorůstá do velikost 30 - 60 cm. Optimální teplota vody pro úspěšný chov je mezi 2 - 25°C s pH 6,5 - 8,0. Líni všeobecně žijí samotářsky nebo v malých skupinkách. Nejlépe se jim daří v zahradních jezírkách o minimálním objemu 2000 litrů. 

Ve věku asi 15 měsíců zesílí a zároveň se zakřiví první paprsek břišních ploutví u samců. Jejich délka dosahuje až k řitnímu otvoru nebo za něj. Břišní ploutve samic jsou subtilnější a kratší. Pohlavní dospělosti dosahují obě pohlaví někdy už ve třetím, ale častěji ve čtvrtém roce života. Výtěr probíhá při teplotě vody nad 18°C. Výtěr je dávkový. Může k němu dojít už v květnu, ale často daleko později, až se voda ohřeje.

Lín zelený je všežravec. Upřednostňuje drobnou živočišnou potravu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení