Jeseter hvězdnatý (acipenser stellatus) 5 - 6 cm

Kód: 25015.02
Neohodnoceno
108 Kč
Skladem

Jeseter hvězdnatý (Acipenser stellatus) je druh jesetera, který pochází z povodí ČernéhoAzovskéhoKaspického a Egejského moře. V mnoha místech byl vyhuben kvůli nadměrnému rybolovu. Dosahuje délky až 220 cm při váze 80 kg. Je to štíhlá ryba. Na rozdíl od ostatních jeseterů má dlouhý rypec.[zdroj?!] Zbarvení je šedozelené. Druh se maximálně dožívá 27 let.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeseter má protáhlé, nízké tělo. Hlava vybíhá v dlouhý rypec. Ústa jsou na spodní straně hlavy. Má 4 vousky. Oči jsou malé. Hřbetní ploutev je posunuta dozadu, ocasní je nesouměrná s výrazně větším horním lalokem. Na těle jsou kostěné štítky vytvářející 5 podélných řad. Na hřbetě má v řadě 11–17, na boku 60–70 a na břiše 10–18 kostěných štítků. Kostra je chrupavčitá. Živí se bentickými organismy (larvy vodního hmyzu, červi, měkkýši, korýši, pijavky). 

Jeseteři jsou v přirozeném prostředí živočichové, jejichž hlavní složkou potravy jsou bentické organizmy (larvy hmyzu, červi, korýši),[8] některé v akvakulturách chované druhy (např. vyza velká, jeseter ruský, jeseter malý) se od určitého stáří (velikosti jedince) stávají predátory, kdy vyhledávají a loví ryby vhodných velikostí. Proto jejich chov nelze běžně provádět extenzivní ani semi-intenzivní metodou. Potravu většinou sbírají ze dna, ale výjimečně i z vodního sloupce a z hladiny. Je tedy bentofágem.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení