Jesen modrý (Leuciscus idus blue) 8 - 10 cm

Kód: 29415.02
Neohodnoceno
22 Kč
Skladem

Jesen zlatý (lat. Leuciscus idus gold) je sladkovodní ryba, kterou řadíme do čeledi kaprovití. Doporučuje se chovat v jezírku o minimálním objemu 2000 litrů. Jedná se o vyšlechtěný druh z Jelce jesena. Vyskytuje se téměř po celé Evropě, místy i v Asii. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jesen zlatý dorůstá délky 40 - 65 cm. Optimální teplota vody pro úspěšný chov je mezi 6 - 20°C s pH 7,0 - 7,5. Pohybuje se zpravidla v hejnu. Pohlavně dospívá ve 3–4 roce života, vzácně i dřív. Tře se v dubnu a květnu. K výtěru si vybírá mělčí proudy, jikry klade na voní rostlinstvo nebo na kameny. Samcům se tvoří lehká třecí vyrážka zejména v přední části těla. Počet jiker se pohybuje podle velikosti samice mezi 10 000 a 100 000, výjimečně i více. Je snášenlivý k ostatním druhům. 

Jesen zlatý je všežravec - mouchy, žížaly, ovesné vločky, patentky, umělé krmiva, zelené krmivo. Měla by převažovat zejména masitá potrava. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení