Jeleček duhový (Notropis chrosomus) 5,5 - 6 cm

Kód: A16688.01
Neohodnoceno
136 Kč
Skladem

Jeleček duhový (lat. Notropis chrosomus) je kaprovitá drobná ryba původem ze Severní Ameriky. Vyskytuje se ve státech Alabama, Gorgia a Tennesse. Je ideální pro chov ve studenovodním akváriu nebo pro sezónní chov v zahradním jezírku. V období tření je duhově až neonově zbarvená, zejména na ploutvích a hlavě. Mimo dobu rozmnožování je zbarvená méně výrazně. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeleček duhový (lat. Notropis chrosomus) dorůstá do velikosti 8 cm. Doporučuje se chovat ve skupince ve větší nádrži (min. 100 litrů). V letních měsících je ideální chov v zahradním jezírku. Žije v hejnech a je velice aktivní. Pozor skáče! Optimální teplota pro úspěšný chov je mezi 6 - 26°C s pH 7,5 - 8,5. Nádrž nebo jezírko se doporučuje osázet dostatkem rostlin. Je potřeba dbát také na čistotu vody a dostatečné provzdušnění. 

Jeleček duhový je všežravec, není náročný na potravu. Přijímá živou, mraženou i vločkovou potravu. Vhodné je krmit také mraženým krmivem (patentka, perloočky, komáří larvy nebo artemie). Pro lepší růst můžeme krmit také potravou rostlinnou. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení